Dolar amerykański – gdzie sprawdzić jego kurs?

Dolar amerykański – gdzie sprawdzić jego kurs?

Kliknij tutaj, jeśli szukasz szczegółowych informacji w temacie kursu dolara w kantorach.

W latach 80-tych każdy chciał mieć chociaż kilka dolarów, ażeby udać się po sprawunki do Pewexu. Z kolei w latach 90-tych gromadzenie oszczędności w amerykańskiej walucie stanowiło przejaw sukcesu w życiu zawodowym. Dzisiaj znaczna grupa internautów zamawia na co dzień zakupy za dolary, korzystając przy tym z powszechnej globalizacji i opcji międzynarodowej wysyłki paczek z dużych światowych sklepów internetowych. Nie dziwi więc to, iż dolar stał się walutą, która nie budzi już sentymentu, a nabyć go można również przez internet, gdyż od kilku lat w Polsce działają kantory online, w których można wymienić złotówki na dolary po kursie częstokroć rentowniejszym niż w instytucjach bankowych.

Dolar amerykański – informacje, które zaskakują

Nazwa „dolar” nawiązuje do słowa “talar”. Tak zwano monety z Czech zawierające 1 oz srebrnego kruszcu. I w rzeczywistości z początku walutą płatniczą w Stanach Zjednoczonych Ameryki były monety. Pierwsze banknoty, które w początkowym okresie miały mnóstwo adwersarzy, pojawiły się w obiegu dopiero w szóstej dekadzie XIX wieku jako sposób na rozwiązanie kryzysu związanego z niedostatkiem monet. Ciekawostką jest to, iż banknoty dolarowe nie są wytworzone z papieru, a z kompozycji włókien lnu i bawełny z domieszką paru innych komponentów, które są sekretem. Nie znaczy to jednakże, że amerykańskie banknoty są mocniejsze – według badań niskie nominały funkcjonują w obiegu nie dłużej niż 4 lata, a banknoty o wartości 100$ – od 9 do 18 lat. Zniszczone banknoty są mielone, a uformowany z nich surowiec jest przekazywany podmiotom, które przerabiają je na materiały budowlane. Monety krążą w obiegu aż 3 dekady, lecz są one także na ogół gubione, a nagminnie wręcz wyrzucane. Statystyki mówią, że tak kończą co roku blisko 62 mln dolarów w bilonie.

Kantor online – tu znajdziesz kurs dolara

Dolarem nazywa się kilka walut lecz nie ukrywajmy, że gdy mówimy “dolar” to myślimy o dolarze amerykańskim, który w XX wieku był najważniejszą walutą świata, a dopiero w tym wieku sukcesywnie osłabiał się. Niemniej jednak wymiana dolara nadal jest ogromny wycinek obrotów na Forex. Zainteresowani aktualnym kursem dolara mogą w każdej chwili poznać jego cenę między innymi na stronach kantorów internetowych, gdzie kurs walut aktualizowany jest w kilkusekundowych interwałach. Oprócz tego, można tam sprawdzić historyczne notowania kursu dolara, jak również porównać jego wartość z aktualnymi kursami najważniejszych walut.