Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie rześkości wywołują jony ujemne tworzące się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu łagodzą przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz korzystnie oddziałują na nasze samopoczucie i otoczenie.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może zachodzić na skutek oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego albo emitowania ekstremalnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak komputery, telewizory czy drukarki, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się przez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach mocno uprzemysłowionych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego aby na powrót odczuć rześką i czystą atmosferę w domu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Proces jonizacji stosowany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają zatrzymać szkodliwe drobnoustroje i wirusy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym z papierosów. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie ustawicznego zmęczenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w urzędach, szkołach, biurach czy przychodniach medycznych, czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.