W gabinecie trychologicznym poznasz sekret gęstych włosów

W gabinecie trychologicznym poznasz sekret gęstych włosów

Gdy dostrzegamy gwałtowne symptomy wypadania włosów, przeważnie odwiedzamy gabinet trychologiczny. Osłabienie włosów to problem, który wbrew pozorom dotyka nie tylko starszych panów, ale także nierzadko pań.

Wykrywanie przyczyn schorzeń włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog potrafi, za pomocą wyspecjalizowanych instrumentów diagnostycznych, posiadających powiększające lupy, ocenić stan skóry głowy, mieszków włosowych, budowę włosów. Trycholog musi na początku precyzyjnie ocenić, co jest impulsem do gubienia owłosienia na głowie, aby dobrze dobrać technikę terapii. Zazwyczaj czynnikiem powodującym przerzedzenie włosów są powody genetyczne, które niestety ciężko zwalczyć. Pozostałe kluczowe czynniki to stres, niewłaściwa pielęgnacja, obciążanie włosów niszczącymi zabiegami chemicznymi. Niekorzystnie działa także aplikowanie balsamów z mocno drażniącymi substancjami.

Jakie terapie wykonuje się w gabinecie trychologicznym?

Receptą na nasze dolegliwości z włosami może okazać się wizyta w gabinecie trychologicznym. Pracujący tam lekarze mogą zaproponować pacjentom skuteczne zabiegi na zagęszczenie owłosienia. Są to zabiegi całkowicie nieinwazyjne, które przynoszą znakomite efekty. Mezoterapia igłowa jest najczęściej stosowana i jednocześnie niezwykle efektywna. Terapia daje spektakularne efekty, nie tylko kiedy mamy do czynienia z dziedzicznym przerzedzaniem się włosów, ale także tym wynikającym z przemęczenia. Polega na wstrzyknięciu do mieszków włosowych pełnowartościowych składników i mikroelementów, które stymulują cebulki do intensywnej produkcji nowych włosów. Warto skorzystać z serii tego typu zabiegów, dlatego, że tylko częste wstrzykiwanie skórze ważnych składników daje najlepsze efekty. Włosy zauważalnie się regenerują, są bujne i błyszczące już po kilku ostrzykiwaniach. Gdy więc śnimy o burzy loków – trycholog z pewnością pokaże jak wypracować wspaniałe efekty.