Różowa sól himalajska czy sól kłodawska niejodowana – którą wybrać?

Różowa sól himalajska czy sól kłodawska niejodowana – którą wybrać?

Kliknij tutaj, aby kupić sól himalajską różową.

Składnikiem niezbędnym do poprawnego działania organizmu człowieka jest sól. Jakie właściwości ma różowa sól himalajska oraz niejodowana sól kłodawska? Dlaczego powinno się stosować je do przygotowywania żywności?

Różowa sól himalajska – jakie pierwiastki zawiera?

Sól kuchenna to jeden z najistotniejszych dodatków, który doskonale podkreśla smak posiłków. Jakkolwiek nadużywanie soli może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie, to jej odpowiednie dawki (nie więcej niż 6 gramów na dobę) są niezbędne dla prawidłowego działania organizmu człowieka. Sól dostarcza bowiem sód, to jest pierwiastek odpowiedzialny za gospodarkę wodną i utrzymanie właściwego ciśnienia we krwi. Jednym z najzdrowszych typów soli jest sól himalajska czerpana ze złóż szacowanych na ok. 250 mln lat. Produkt ten mieści w sobie mnóstwo cennych minerałów oraz pierwiastków, takich jak żelazo, potas czy cynk, a zarazem nie posiada szkodliwych zanieczyszczeń i składników, np. metali ciężkich. Różowa sól himalajska świetnie podkreśla smak dań i jest sprzedawana zarówno w formie niewielkich, jak i pokaźniejszych kryształków.

Sól kłodawska – źródło magnezu, wapnia i żelaza

Sól kłodawska niejodowana z kolei to składnik o dużym stopniu czystości – posiada prawie 97% chlorku sodu i stanowi idealny do naszych przetworów. Jest m.in. kopalnią wapnia, magnezu czy cynku, czyli pierwiastków koniecznych do utrzymania dobrego samopoczucia. Sól kłodawska wydobywana jest w kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie poddaje jej się ługowaniu, dzięki czemu nie zatraca swoich własności i jest łatwo wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest często stosowana nie tylko w branży spożywczej, ale również sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w kosmetyce, lecznictwie i rolnictwie.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]