Najlepsze metody wybielania zębów

Najlepsze metody wybielania zębów

Lśniące i perłowe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie codziennie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono żółte. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – nie tylko regularne zabiegi pielęgnacyjne

Mycie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi wybielające (nakładki, paski, żele), nie gwarantują trwałych rezultatów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najczęściej wybierane? Lekarze szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne efekty już po 3 zabiegach. Światło emitowane przez lampę jest całkowicie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. W dalszej kolejności przy pomocy specjalnego szablonu określa się kolor zębów przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 tonów, rezultaty są zatem spektakularne i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez przynajmniej kilka dni. Pacjentom, które z jakichś przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.