Kliknij tu, aby zamówić sprzęt do drenażu limfatycznego.
Drenaż limfatyczny to technika masażu, której rolą jest usprawnienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w latach 30-tych XX wieku – to różne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy obrotowe oraz pompujące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także punktu masażu.
Sprzęt do presoterapii – pobudzenie krążenia limfy
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które zakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór urządzenie naciska na kończynę, pobudzając tym samym krążenie chłonki. Jest multum zaleceń do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To głównie obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana w świecie sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.
Domowy sprzęt do masażu limfatycznego
Dużo opcji wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego wpłynęło mocno na progres tego sprzętu. Teraz osoby raz za razem stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, przy użyciu nowoczesnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są kompaktowe oraz nie są ciężkie, zatem bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.
Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to np. choroby bakteryjne oraz wirusowe bądź niewydolność serca, które warto uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]