Maseczka jednorazowa – czy jest nam potrzebna?

Maseczka jednorazowa – czy jest nam potrzebna?

Kliknij tu, aby kupić maseczkę jednorazową

Z początkiem 2020 r. wszystkie europejskie państwa ogarnął strach wywołany błyskawicznie rozprzestrzeniającym się nowym koronawirusem SARS-CoV-2, który przenosi się drogą kropelkową. W przeciągu kilku tygodni wzrosło tym samym zapotrzebowanie na różnorodne produkty zabezpieczające, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego jest nam konieczna maska jednorazowa?

Poza płynem dezynfekcyjnym, jednorazowe maseczki są obecnie najbardziej poszukiwanym środkiem ochrony indywidualnej, pomocnym przede wszystkim lekarzom i pielęgniarkom, ale też przeciętnemu obywatelowi. Są niezastąpione w czasie zakupów czy drogi do miejsca pracy, innymi słowy wszędzie tam, gdzie spotyka się większą grupę nieznanych nam osób. Dlaczego warto je nosić? Maska jednorazowa zasłania nos oraz usta, a więc minimalizuje zagrożenie przeniknięcia patogenów do błon śluzowych. Funkcjonuje popularna opinia, iż powinny ubierać ją przede wszystkim osoby zarażone, jednakże dla zdrowych również są one dodatkową barierą broniącą przed możliwą stycznością z wirusami i zarazkami, które może przenosić osoba zainfekowana, nie okazująca jeszcze objawów zakażenia.

Maska jednorazowa – wykonać ją samemu czy kupić u producenta?

Prostą maseczkę jednorazową można uszyć samodzielnie, lecz najlepiej kupić taką, wyprodukowaną z materiałów filtrujących używanych w medycynie. Maseczki ochronne produkowane fabrycznie wyróżniają się także lepszą trwałością i jakością. Takie maski mają gramaturę co najmniej 220g i ich ważnym elementem są powłoki składające się z filtru celulozowego. Nawet jeżeli na szybkie wypady po zakupy zdecydujemy się założyć maskę jednorazową i tak użyjmy takiej, która nie powoduje podrażnienia skóry twarzy i jest wygodna. Po zdjęciu maski stosujmy się do instrukcji obsługi, aby prawidłowo ją zutylizować.

Nasz adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]