Małżeńskie problemy można rozwiązać terapią małżeńską

Małżeńskie problemy można rozwiązać terapią małżeńską

Jesteś zainteresowany terapią małżeńską UK? Zajrzyj na psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każda para może przeżywać różnorodne kryzysy. Całe szczęście teraz można się z nimi uporać naprawdę sprawnie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez terapeutę mającego niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może być pomocna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary zmagające się z bardzo różnymi kłopotami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć kryzysy mające związek ze zdradą jednego z partnerów, jak również udzieli pomocy w przypadku nałogów, chociaż w takich sytuacjach nierzadko konieczne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w czasie choroby małżonków lub członków ich rodzin. Jest przydatny w momencie, kiedy pomiędzy partnerami rodzą się konflikty, których nie potrafią rozwiązać sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga również przezwyciężyć problemy i usprawnić związek. Poprawia się komunikacja między małżonkami – dzięku temu ich związek ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia małżonkom jakie mają oczekiwania i potrzeby. Podkreśla on, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale również dawanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe jest odkrycie przyczyn , które leżą u podłoża partnerskich trudności. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską posiada wiedzę potrzebną do tego, aby bardzo dobrze radzić sobie z problemami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że aktualnie bez większych problemów można znaleźć polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Porozumiewanie się w języku polskim ułatwia terapię oraz zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na pomoc specjalisty. Też na emigracji warto powalczyć o własne małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z rozmaitymi kłopotami. Należy pamiętać, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej związek może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Nasz adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339