Laserowa korekta wzroku – poznaj zalety i przeciwwskazania

Laserowa korekta wzroku – poznaj zalety i przeciwwskazania

Uzupełnij swoje wiadomości o laserowej korekcji wzroku Kraków.

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, praca w przeróżnych zawodach oraz codzienny komfort – to zaledwie kilka z powodów, które skłaniają nas do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnio bezustannie wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia) oraz bardzo nikłe ryzyko ewentualnych komplikacji. Za rozważeniem wykonania zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań wykazuje bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze problemy, bowiem są czwarty (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekcja wzroku – czy warto?

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum uzyskuje się fenomenalne efekty. Unosząc jej środek i redukując jej obwód, można z kolei wyeliminować problem nadwzroczności. W tej chwili bardzo popularnym rodzajem lasera stosowanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie impulsy światła IR. Umożliwia to wykonanie dokładnego modelowania, a zarazem zmniejsza zagrożenie naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za rekomendacją tej formy leczenia wad wzroku przemawia niemało argumentów. Najważniejsze to przede wszystkim precyzja, niska inwazyjność, skuteczność oraz nikłe zagrożenie powikłań. Warto napomknąć też o tym, że zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz może jej odmówić

Nim zdecydujemy poddać się zabiegowi, trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż w pewnych sytuacjach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, choroby oczu jak przykładowo zaćma, wiek poniżej 21 roku życia czy ciążę oraz karmienie piersią.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]