Korekcja wzroku – bezpieczne, nowoczesne zabiegi

Korekcja wzroku – bezpieczne, nowoczesne zabiegi

Szukasz informacji o Voigt Medica? Dobrze trafiłeś!

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga usunąć uciążliwe i częstokroć niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się operacji wzroku?

Korekcja wzroku – procedura nieinwazyjna i bezpieczna

Zaledwie dekadę temu korekcja wzroku ograniczała się do zakładania soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekty pozwalające na leczenie jaskry, nadwzroczności, presbiopii, jak również wielu rzadszych chorób. Niesłychanie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku znamionująca się dużą efektywnością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, a pacjent szybko wraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniony jest wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w innowacyjnych metodach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, wybierze adekwatną metodę leczenia oraz skoryguje wadę wzroku. Optometryści pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne, więc są w stanie rozpoznać nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się też leczeniem innych schorzeń, np. stożka rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają między innymi na kształtowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest procedurą konieczną w ujawnianiu stanów zapalnych, jaskry i pozostałych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie też z innymi kwestiami, jak np. usuwaniem kaszaków oraz ciał obcych z gałki ocznej.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]