Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Problem zanieczyszczenia atmosfery trafił już do świadomości przeciętnego mieszkańca Polski i coraz rzadziej jest pomijany. Polacy zdają sobie sprawę, iż czystość powietrza, którym codziennie oddychamy, ewidentnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Dopóki nie zostaną zastosowane efektywne rozwiązania, każdy powinien zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość na krajowym rynku

Im bardziej rozwinięty region, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko obecności wysokiego stężenia pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój szeregu chorób układu oddechowego narażeni są głównie mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich oraz terenów w pobliżu zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery spore ilości tych pyłów. Codzienne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w znacznym stopniu zmniejszyć szkodliwy wpływ pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych cenionych producentów, jak przykładowo Cado, AirFree czy LIFAair, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów, toteż nie jest to w tym momencie nowość na krajowym rynku. Co interesujące, poza eliminacją z powietrza cząsteczek pyłu, nieraz posiadają one też inne przydatne funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły i bakterie

Oczyszczacze powietrza występują w różnych rozmiarach, w związku z tym bez problemu znajdziemy urządzenie właściwe do określonej kubatury mieszkania. Oczyszczacze są względnie nieduże, dlatego bez ograniczeń można je przesuwać pomiędzy pomieszczeniami. Prócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, zatrzymują one dodatkowo grzyby oraz drobnoustroje, które mogą wywoływać liczne reakcje alergiczne lub choroby, a także groźny formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a równocześnie zapewnia głębszy sen. Część urządzeń ma również detektory wykrywające obecność dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności osobom cierpiącym na alergie.