Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Mieszkańcy miast stopniowo nabierają świadomości, jakże ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: spaliny pojazdów, roztocza, dym tytoniowy, pyłki kwiatów czy wirusy i bakterie. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy biurze?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Dzisiaj najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują praktycznie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – atuty

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki stopień filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie eliminuje również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze i energooszczędne.