Chorujesz na astmę lub alergię? Pomyśl o oczyszczaniu powietrza

Chorujesz na astmę lub alergię? Pomyśl o oczyszczaniu powietrza

Nawet mieszkańcom małych miast dokucza problem złej jakości powietrza. Powietrze w Polsce jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych ze wszystkich państw tej części. Brak rozporządzeń dotyczących instalacji grzewczych, a także kar za palenie w kominkach niebezpiecznych tworzyw (jak przykładowo produkty z plastiku czy gumy) oraz funkcjonujący przez lata brak wytycznych dotyczących instalacji grzewczych, wywołały wysokie zapylenie powietrza. Wpływa to negatywnie na samopoczucie obywateli. Czy można w takim razie zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym domu?

Oczyszczanie powietrza – zatroszcz się o czyste powietrze w Twoim domu

Kwestia oczyszczania powietrza to problem, który kraje wysoko uprzemysłowione powinny jak najszybciej rozwiązać, jeśli troszczą się o zdrowie swoich obywateli. Będzie to zapewne skomplikowany i długotrwały proces. Zamiast jednak wyczekiwać, aż powietrze polepszy swoją jakość, można już teraz samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Za sprawą pokojowych oczyszczaczy powietrza w paręnaście minut można skutecznie pozbyć się drobinek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), a także większości wirusów i zarazków, powodujących częstokroć wiele chorób. Atuty stosowania urządzenia do oczyszczania powietrza cenią sobie zwłaszcza osoby borykające się z alergią bądź astmą, ale i ludzie zdrowi w mgnieniu oka zauważą korzystne oddziaływanie czystego powietrza.

Urządzenia do oczyszczania powietrza – które kupić?

Obywatele silnie uprzemysłowionych miejscowości lub zamieszkujący w sąsiedztwie dróg ekspresowych powinni postawić na oczyszczacze, które bez trudu poradzą sobie z wysoką zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj zwłaszcza o odfiltrowanie drobinek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno też wyłapać nie tylko mikroorganizmy, wirusy oraz zalążki grzybów, ale także groźny dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszych mieszkaniach w mniejszym lub większym stężeniu. Wybierając urządzenie do oczyszczania powietrza, powinno się upewnić się czy posiada ono odpowiednie certyfikaty.