Bezbolesne leczenie kanałowego

Bezbolesne leczenie kanałowego

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym tematem. Obecnie natomiast, wykorzystując nowoczesne sprzęty i – w szczególności – efektywne środki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować nam, iż leczenie okaże się w 100% bezbolesne. Leczenie kanałowe jest potrzebne zawsze, jeśli rozwinie się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu ultracienkich sprzętów, przez co stomatolog jest w stanie dostać się do głęboko położonych tkanek uzębienia. Warto przy tym pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, nierzadko naprawdę złożonych technicznie sprzętów. Jakich?

Narzędzia do leczenia kanałowego

Obok sprzętów ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku lekarza, ograniczając prawie całkowicie niebezpieczeństwo różnego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe jest również sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej precyzji ułatwiają specjalne urządzenia cyfrowe – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują też specjalne narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to znaczne skrócenie kuracji oraz polepszenie komfortu leczonego.

Refundowane leczenie kanałowe

Rozpoczynając leczenie kanałowe warto wiedzieć, że nie zawsze jest ono fundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest osobom poniżej 18 lat. Inni nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie natomiast w pełni płatne. Jeżeli jest ono potrzebne, dobrze wybrać się do dentysty posługującego się nowoczesnymi narzędziami i wcześniej dowiedzieć się, co o leczeniu u niego poprzedni klienci piszą w sieci.