Aparat do ultradźwięków – gdzie i jak się go wykorzystuje?

Aparat do ultradźwięków – gdzie i jak się go wykorzystuje?

W tym miejscu zamówisz aparat ultradźwiękowy

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a generowane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do łagodzenia bólu, poprawy przepływu limfy i zmniejszania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko przy użyciu odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko 100 lat, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, ścięgien, stawów czy wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Istnieją dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie świetnym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo podejmujących ich w kilku placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje dużą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]