Wyjątkowy topaz mistyczny

Wyjątkowy topaz mistyczny

Chcesz nabyć topaz mistyczny? Kliknij tutaj

Wspaniały blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się ogromnym uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, że to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem specjalnej technologii produkcji – naturalny topaz jest w jej toku poddawany wpływowi gorąca i pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż topaz ma purpurowy odcień, błękitny z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre efekty daje obrabianie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często używają go więc do produkcji wisiorków, kolczyków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich strojów – doskonale prezentuje się także na co dzień. Istotna okazuje się także mnogość kolorów, sprawiająca, że łatwiej możemy dobrać ozdoby do danej kreacji.