Wisiorki srebrne – duży wybór

Wisiorki srebrne – duży wybór

Zobacz, gdzie zamówić srebrne wisiorki, wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, świetnie się prezentuje, a także cechuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest naprawdę czuły, przez co możemy uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Silne środki myjące dla srebrnych ozdób są zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy więc stosować ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wyściełane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle znosi też kontakt z wodą oraz ciepłem, które mogą powodować, że straci kolory albo się odkształci. Przed schowaniem do szkatułki paru ozdób, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką albo włożyć do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z solą, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko jaja oraz specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy używać miękkich ścierek – sztywne mogą porysować fakturę.