Srebrna biżuteria z ametystami

ametysty, biżuteria z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Japonii, Paragwaju, Urugwaju i Sri Lance. Jego złoża znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich władców. Współcześnie, znajdziesz go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych sukni. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Broszki czy wisiorki z ametystami warto zakładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym na własnej skórze.