Ponadczasowa biżuteria z topazami

Ponadczasowa biżuteria z topazami

Sprawdź, gdzie nabyć topazy

Topaz to jeden z najtwardszych kamieni na świecie, przez co jest wykorzystywany do produkcji wyrobów ściernych. Poza tym jest również wymieniany wśród najładniejszych minerałów, a jego zalety od lat są doceniane przez jubilerów oraz nabywców ozdób. Może przybierać rozmaite kolory – od bieli, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje wyłącznie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i na wschodzie Europy. Przez złotników bywa zwykle obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu oryginalnych wartości estetycznych.

Różnorodność biżuterii z topazami

Barwa topazu sprawia, że jest on wykorzystywany w szczególności do produkcji biżuterii ze srebra – świetnie komponuje się z tym metalem. Należy przy tym zaznaczyć, iż w sklepach spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są też modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej pierścionki i wisiorki, ale jubilerzy wykonują też inne ozdoby. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to często koszt rzędu tysiąca PLN, podczas gdy na wykonane ze srebra wydamy nawet sześć razy niższą kwotę.

Biżuteria z topazami – kup online

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. By znaleźć modele najbardziej odpowiadające naszym upodobaniom warto zatem udać się do paru salonów – a to wymaga dużo wysiłku. Żeby tego uniknąć, powinniśmy zdecydować się na zakupy w internecie. Będzie to rozwiązanie znacznie prostsze, a oprócz tego korzystając z internetu możemy również trafić na pierścionki i wisiorki w okazyjnych cenach.