Kolczyki kwiatuszki i inne motywy roślinne

Kolczyki kwiatuszki i inne motywy roślinne

Jeśli szukasz kolczyków kwiatuszków, kliknij tu.

Kwiaty i ogółem flora od wieków są jednym z ulubionych motywów używanych przez jubilerów. Przyczyn tego jest naprawdę wiele. Pośród najważniejszych wspomnieć trzeba przede wszystkim duże zróżnicowanie tego rodzaju motywów, które sprawia, iż biżuterię z kwiatami noszą zarówno przez dorosłe kobiety, jak i kilkuletnie dziewczynki. Nie powinniśmy nie wspomnieć również o przyciągającym wzrok designie, którym częstokroć wyróżniają się kolczyki kwiatuszki oraz pozostała biżuteria wykorzystująca wzory florystyczne – albowiem ona idealnie pasuje zarówno do stylizacji noszonych na co dzień, jak i gustownych, wieczorowych kreacji. Jak więc wybierać kolczyki kwiatki, by najlepiej się prezentowały?

Kolczyki kwiatki – inkrustowane kamieniami szlachetnymi bądź emaliowane

Kolczyki kwiatuszki bywają naprawdę efektownym dopełnieniem każdej kreacji – w wielu przypadkach okazują się nawet najbardziej wyrazistym jej elementem. By tak się jednak stało, trzeba je odpowiednio dopasować do danej stylizacji. W przypadku kreacji wieczorowych albo tych przeznaczonych na oficjalne spotkania, najlepszym dodatkiem do nich są naturalnie kolczyki kwiatuszki przyozdobione drogimi kamieniami albo kryształkami. Kolczyki emaliowane będą natomiast wyglądać schludnie przy mniej formalnych, powszednich stylizacjach. Zwróćmy także uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi najczęściej zakłada się na sztyfty. Osobną grupę tworzą kolczyki tworzone z przedtem sporadycznie stosowanych w branży jubilerskiej materiałów, takich jak żywica epoksydowa, ceramika czy drewno.

Kolczyki kwiatki to nie wszystko. Pozostałe wzory florystyczne

Będąc nieprzerwanie w temacie kolczyków kwiatuszków, nie sposób byłoby nie zaznaczyć, iż kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który zaskarbił sobie uznanie złotników. Dużą popularnością cieszą się także wzory inspirowane sylwetce kłączy i liści. Nieco rzadziej występują – aczkolwiek możemy kupić je u jubilerów – to kolczyki z motywami owoców lub całych roślinnych sylwetek.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]