Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

Chcesz kupić lampworki? Kliknij tu.

Z pozoru przypominają kolorowe słodycze. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj koralików produkowanych z gorącego szkła. Kiedyś były wytwarzane w domach – szkło rozgrzewano za pomocą zmodyfikowanej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie perły lampowe. Obecnie również można zrobić je samodzielnie, ale bardziej trafionym rozwiązaniem będzie z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy na to postawić? Do jakich kreacji szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak zrobić je w domu?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki są robione, jak już napisaliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem ognia rozgrzewa się, a to umożliwia danie mu najróżniejszych kształtów. Tasiemki stopionego szkła okręcane są wokół drutu, przez co każdy paciorek ma otwór dokładnie w centrum – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do produkcji kolczyków czy wisiorków.

Lampworki – do czego nosić?

Kolorowe lampworki doskonale pasują do zwykłych kreacji. Szczególnie dobrze łączą się z t-shirtami z nietypowymi nadrukami, kolorowymi bluzami oraz coraz częściej zakładanymi tenisówkami. Nie oznacza to oczywiście, że będą ciekawie wyglądały jedynie przy takich ubraniach – to tylko sprawa pomysłowości.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]